جستجوی وب سایت
 جستجو

جستجوی منابع
از کتابدار بپرسید
فهرست کتابخانه های ایران
 English | العربیه | Italiano | Français | Русскийسازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت
خدمات » خدمات آرشیو ملی ایران » اطلاع رساني  » استفاده از تالار پژوهش اسناد

از آنجا كه يكي از وظايف اصلي و مهم اداره كل اطلاع رساني و ارتباطات ارائه خدمات اسنادي به مراجعين مي‌باشد، بخشي تحت عنوان تالار پژوهش در اين اداره كل با برخورداري از فضايي مناسب به اين امر اختصاص يافته است. در اين بخش مسئولين به ارائه خدمات به پژوهشگران مي‌پردازند؛ از جمله: قرار دادن فهرست اسناد دستي و رايانه‌اي در دسترس مراجعين، ارائه ميكروفيلم اسناد براي رويت و ارائه  تصوير رقومي اسناد.
شايان ذكر است كه تاكنون بيش از 12000 نفر به عضويت آرشيو ملّي درآمده و از خدمات آرشيوي اداره كل اطلاع‌ رساني و ارتباطات بهره‌ برده‌‌اند.

 

 

راهنماي استفاده از تالار پژوهش
مراجعه كننده، پس از عضويت در آرشيو ملي ايران، به كارشناسان امور پژوهشي، معرفي مي شوند تا با رهنمود ايشان، به اسناد مورد نظر خويش از طريق سامانه  سيستم بازيابي رايانه اي و يا دفترچه هاي راهنما ، دست يابند.
در روش دستي، براي دريافت خدمات، از دفترچه راهنماي اسناد استفاده مي شود. پژوهشگر، پس از رؤيت فهرست چاپي اسناد، برگه درخواست سند را بايد تكميل كند و به امور مشتركان تحويل دهد. كارشناس اين بخش، درخواست پژوهشگر را، براي تهيه  فايل اسكن سند، به اداره منابع ديجيتال از اداره كل حفاظت و نگهداري مي فرستد. پس از انجام اين كار، كاربر با پرداخت هزينه اسكن ، مي تواند فايل اسكن سندهاي درخواستي را دريافت دارد.
در روش رايانه اي، پژوهشگر پس از آشنائي با شيوه جستجوي اسناد در رايانه، فهرست سندهاي درخواستي خود را، در برگه درخواست سند مي نويسد و تحويل امور مشتركان مي دهد تا از آن ها فايل اسكن تهيه و تحويل وي شود.

صفحه های مرتبط در این سایت

کليه حقوق اين سايت برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران محفوظ است (يادداشت هاي حقوقي)