جستجوی وب سایت
 جستجو

 English | العربیه | Italiano | Français | Русскийسازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت
اخبار و رويدادها » اخبار سازمان

مشاهده جزئيات
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی: مکلف به جمع آوری اسناد هستیم و حقی در پالایش آن ها نداریمتاريخ درج خبر : 9/بهمن/1390

گزارش تصویری

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در دیدار صبح امروز(یکشنبه 9 بهمن) خود با استاندار یزد گفت: امروز وظیفه ما مستند کردن تاریخ برای آیندگان و جمع آوری اسناد است و حقی در پالایش کردن آن نداریم.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ج.ا.ا.، دکتر اسحق صلاحی با استقبال از سیاست های فرهنگی استان یزد گفت: در مورد شهرستان ها و مراکز استانی، سیاست ها و اهتمام ویژه ای داریم و قرار است به زودی علاوه بر 9 مرکز موجود، 21 مرکز جدید نیز تاسیس شود.
وی افزود: در این زمینه نکته مهمی وجود دارد که مردم هر استان علاقه مندند کتاب ها و اسناد خود را در استان خودشان نگهداری کنند و پژوهشگران و محققان هر استان بدون نیاز به مرکز به منابع و اطلاعات دسترسی داشته باشند.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با اشاره به اعلام آمادگی بسیاری از استان ها از تاسیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در استان خود گفت: استانداران بسیاری از استان ها اعلام آمادگی کردند که زمین و بنای مناسبی برای این منظور اختصاص دهند.
وی با یادآوری نقش مهم سازمان اسناد و کتابخانه ملی در جذب گردشگر گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی فارس از جمله مراکزی بوده که گردشگران زیادی را جذب کرده است.
دکتر صلاحی در پایان گفت: اعتقاد ما بر این مسئله است که استان یزد با دارابودن گنجینه های ارزشمند تاریخی، محل مناسبی برای تاسیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی است و امیدواریم همکاری های استانداری در آینده ادامه یابد.
محمدرضا فلاح زاده استاندار یزد نیز در این دیدار با اشاره به ساختار و تمدن کهن استان یزد گفت: یزد از شهرهای کهن ایران است و در حوزه فرهنگ و پیشینه تاریخی علمای بسیار بزرگی را به کشور معرفی کرده است.
وی با اشاره به ظرفیت های آموزشی، میراث فرهنگی، گردشگری،تولید، صنعت و فرهنگ استان یزد گفت: یزد از استان های تاریخی و پر اسناد است و یکی از استان هایی است که دارای مردم با فرهنگ، اهل مطالعه و پژوهشگر است و شاید بتوان گفت مردم استان یزد از نظر دین باوری و اطاعت از ولایت در صدر استان ها قرار می گیرد.
فلاح زاده با اشاره به جایگاه فرهنگی مهم سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت: باید سازمان اسناد و کتابخانه ملی در یزد دایر باشد تا برای نگهداری تعداد زیاد اسناد و کتاب های نفیس موجود در استان مشکلی به وجود نیاید.
وی در پایان گفت: مکان مناسبی برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی یزد در نظر گرفته شده و با رایزنی ها در آینده نزدیک این مکان در اختیار سازمان قرار خواهد گرفت.

 
 
 

بازگشت

کليه حقوق اين سايت برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران محفوظ است (يادداشت هاي حقوقي)