به نمايش درآمدن‌ آثار خطي و نفيس شيخ بهائي،در كتابخانه‌ي مركزي آستان قدس رضويرئيس روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان كتابخانه‌ها، موزه‌ها و مركز اسناد آستان قدس رضوي، اعلام كرده است كه در كتابخانه‌ي مركزي آستان قدس رضوي، بيش از1100 اثر خطي متعلق به شيخ بهائي نگهداري مي‌شود كه از مجموع آن‌ها، تعداد 8 اثر نفيس انتخاب و به نمايش گذاشته شده است. اين گزيده، شامل آثار خطي، چاپ سنگي و چاپي شيخ بهائي، دانشمند و رياضيدان شهير عصر صفوي است. اين نسخه‌ها، از كتابخانه‌ي شخصي شيخ بهائي انتخاب شده كه آن‌ها را خود وي در اوايل قرن يازدهم قمري كتابت و وقف روضه‌ي منور رضوي كرده و وقف‌نامه‌ي آن‌ها، به مهر و دستخط اوست؛ نظير شرح الاثناعشريه (اهدائي مقام معظم رهبري – مد ظله العالي)، ترجمه‌ي مفتاح‌الفلاح، نظم‌الحساب و شرح خلاصت‌الحساب، با موضوع‌هاي فقه، تفسير، نجوم، رياضي و...، در معرض نمايش قرار گرفته و از نظر علمي و تاريخي، داراي اهميت فراوان مي باشند.
نامبرده، به برخي از آثار چاپ سنگي اين نمايشگاه مانند اربعين شيخ بهائي، جامع عباسي و كنزالحساب اشاره كرد و افزود: در اين نمايشگاه، علاوه بر آثارخطي و چاپ سنگي، گنجينه‌اي بالغ بر يكصد جلد كتاب چاپي با موضوع شيخ بهائي انتخاب شده و در معرض ديد عموم قرار گرفته است و با توجه به اين‌كه اين آثار از كتاب‌هاي كمياب و ناياب مي‌باشد، به عنوان پايگاه علمي ارزشمندي، مورد توجه محققان و پژوهشگران قرار دارد.
گفتني است كه سازمان كتابخانه‌ها، موزه‌ها و مركز اسناد آستان قدس رضوي، با 85 هزار نسخه قرآن و كتاب خطي و 44 هزار نسخه كتاب سنگي، به عنوان يكي از غني‌ترين گنجينه‌هاي جهان اسلام و منطقه، شمرده‌مي‌شود.