اختتاميه‌ي نمايشگاه «اسناد افتخار»نمايشگاه اسناد دفاع مقدس با عنوان «اسناد افتخار»، در پنجم مهرماه و با حضور دكتر صلاحي (رئيس سازمان اسناد و كتابخانه‌ي ملي ايران)، اميردريادار شمخاني (رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروهای مسلح)، سردار سوداگر (رئيس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس)، اميرسرتيپ سيفي (رئيس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس ارتش) و جمع ديگري از مقام‌هاي لشكري و كشوري، در آرشيو ملي ايران به كار خود خاتمه داد.
در مراسم پاياني اين نمايشگاه، دكتر صلاحي (رئيس سازمان اسناد و كتابخانه‌ي ملي ايران)، كار گردآوري اسناد را كاري ارزنده و قابل تقدير برشمرد و اظهار اميدواري كرد كه بتوان در سال آينده اين نمايشگاه را در مراكز دانشجوئي و دانشگاه‌ها برپا كرد و زمينه را براي بهره‌برداري مطلوب از اسناد، فراهم‌آورد.
پس از آن، دريادار شمخاني، برگزاري نمايشگاه «اسناد افتخار» را، دومين كار ارزنده‌ي‌ سازمان اسناد و كتابخانه‌ي ملي ايران در مشاركت با پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس دانست و ديدگاه‌هاي خود را در باره‌ي اسناد به جامانده از جنگ، با مهم دانستن بررسي اسناد توليد كرده‌ي نيروهاي عراقي و نيز اسنادي كه بيانگر همكاري برخي كشورها با آن‌هاست، يادآوري‌كرد. وي همچنين بيان داشت كه همه‌ي جنگ در اسناد نيست و اسناد جمع‌آوري شده نيز، همه‌ي اسناد جنگ نيستند؛ پس بايد نسبت به گردآوري تمامي اسناد كوشش به عمل آيد. ايشان، زمان توقف در جمع‌آوری اسناد را، زمانی دانست كه تمام اسناد درست تنظیم شود و با اتكا به آن‌ها بتوان تصویر کامل‌تری از جنگ فراهم آورد. دريادار شمخاني، راه جلابخشي به تاريخ را، در هاون نقد كوبيدن آن دانست و گفت: 8 سال دفاع مقدس و مفهوم اين تقدس، نقد ناپذيري نيست؛ چون هرآنچه نقد ناپذير باشد، ناماندگار خواهد بود.
در پايان مراسم، از آقايان اميرحسن فيضي، علي‌اصغر انصاري، علي‌‌اكبر دري،‌ منصور كمالي، غلامرضا عزيزي، امير محمدزاده، علي غفاري، محمدعلي شفيعي و فرامرزي، و خانم بهناز زرين‌كلكي، براي تلاششان در برگزاري اين نمايشگاه، سپاسگزاري‌شد.